Opiskelijan oma purjehdusseura
 
Kutsu ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen 19.2.2024

Kutsu ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen 19.2.2024

Tervetuloa Teekkaripurjehtijoiden ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen, joka järjestetään maanantaina 19.2.2024 klo 18 alkaen Sellon kirjaston kokoustila Maurissa osoitteessa Leppävaarankatu 9, 02600 Espoo. Kokouksen ensisijainen tarkoitus on esityslistan mukaisesti valita yhdistykselle uusi rahastonhoitaja. 1.2.2024 järjestetyssä ylimääräisessä yhdistyksen kokouksessa ei löytynyt uutta rahastonhoitajaa, mutta hallitukselle on tämän jälkeen tullut tietoon Teekkaripurjehtijoiden jäsen, joka on valmis olemaan rahastonhoitaja. Kyseinen jäsen antaa kuitenkin mielellään etusijan muille rahastonhoitajan tehtävästä kiinnostuneille, joten aiemmin jäsenistölle lähetetty kannustus ryhtyä rahastonhoitajaksi pätee edelleen.

Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki jäsenet, mutta äänioikeus on ainoastaan AYY:n jäsenillä. Kokoukseen voi osallistua paikan päällä tai etäyhteydellä osoitteessa https://meet.google.com/oee-xjoo-btb. Kokoustilaan mahtuu kuusi henkilöä, joten kokouksen sujuvoittamiseksi osallistujia pyydetään ilmoittamaan etukäteen hallitukselle osallistumisesta ja toivotusta osallistumistavasta (paikan päällä vai etäyhteydellä). Osallistuminen on kuitenkin mahdollista myös ilman ennakkoilmoittautumista. Rahastonhoitajaksi on mahdollista hakea suoraan kokouksessa tai etukäteen hallitukselle lähetetyllä lyhyellä kirjallisella hakemuksella, mikäli kokoukseen osallistuminen ei ole mahdollista. Kokoustilasta löytyy lisätietoa osoitteessa https://varaamo.espoo.fi/resources/avifqxwgchhq.

Leo Drosdek
Kommodori 2024

Esityslista – Ylimääräinen yhdistyksen kokous 19.2.2024