Opiskelijan oma purjehdusseura
 
Talvipäivät 10.-12.2.2023 Nuuksiossa

Talvipäivät 10.-12.2.2023 Nuuksiossa

Talvipäivät on seuran jäsenille tarkoitettu viikonlopputapahtuma Nuuksiossa Kattilaniemen leirikeskuksessa. Tapahtumassa pääset tutustumaan seuran jäseniin rennon yhdessäolon merkeissä. Luvassa on lautapelejä, saunomista, ulkoilua sekä ruoanlaittoa yhdessä. Jokainen on vastuussa viikonlopun onnistumisesta, joten voit tuoda mukanasi pelejä tai järjestää vaikka tietovisan. 

Talvipäiville saa tulla koko viikonlopuksi tai vain pyörähtämään päiväksi. Pyrimme koordinoimaan kyytejä, mutta omatoimisuuteen kannustetaan. Lyhyen matkan päähän tulee myös julkinen liikenne. Paikalta löytyy patjoja, mutta tarvitset mukaan omat peitot ja lakanat. Näiden lisäksi iloa voi olla pyyhkeestä, pesuaineista, ulkoiluvaatteista, sandaaleista ja villasukista. Tapahtuma on jäsenille maksuton. 

Ilmoittaudu tästä

Milloin? Perjantaista sunnuntaihin 10.-12.2.2023
Missä? Kattilajärven leirikeskuksessa osoitteessa Kattilajärventie 30, 02820 Espoo