Opiskelijan oma purjehdusseura
 
Kutsu vuosikokoukseen

Kutsu vuosikokoukseen

(Muokattu 28.2.: virallinen kokouspaikka vaihtunut // Edited 28.2.: the official meeting location changed)

(in English below)
Hyvä Teekkaripurjehtijoiden jäsen,

Tervetuloa osallistumaan Teekkaripurjehtijat ry:n sääntömääräiseen vuosikokoukseen, joka järjestetään keskiviikkona 3.3. klo 18.00. Virallisena kokouspaikkana toimii Välimerenkatu 5, Helsinki, mutta jäsenistöä pyydetään osallistumaan kokoukseen ensisijaisesti etäyhteydellä.

Kokouksen esityslistalla on sääntömääräisten asioiden, kuten menneen vuoden tilinpäätöksen ja vastuuvapauksien, sekä kuluvan vuoden budjetin ja toimintasuunnitelman lisäksi esitys yhdistyksen sääntöjen muuttamiseksi. Sääntömuutosta esitetään ensisijaisesti yhdistyksen kokouksiin etäosallistumisen mahdollistamiseksi myös jatkossa, nykyisen väliaikaisen lain umpeutuessa. Samassa yhteydessä sääntöihin esitetään tehtäväksi myös muita vähäisiä muutoksia. 

Koronavirustilanteesta ja viranomaisten asettamista kokoontumisrajoituksista johtuen kokouspaikalla oleva osallistujamäärä on rajattu enintään 10 henkilöön. Ensisijaisesti kokouspaikalla kokoukseen osallistuu vain kokoustoimihenkilöt, muiden osallistuessa kokoukseen etäyhteydellä. Jos haluat osallistua kokoukseen kokouspaikalla, otathan yhteyttä kommodoriin.

Etäyhteys järjestetään Google Meet -alustalla. Etäyhteydellä osallistuvia vaaditaan tarvittaessa käyttämään videoyhteyttä, jotta hallitus voi varmistaa osallistujien henkilöllisyyden. Olethan valmis tarvittaessa todistamaan henkilöllisyytesi ja AYY:n jäsenyytesi. Kaikilla Teekkaripurjehtijoiden jäsenillä on kokouksissa läsnäolo- ja puheoikeus, mutta yhdistyksen kokouksissa äänioikeutettuja ovat vain varsinaiset jäsenet eli jäsenet, jotka ovat myös AYY:n jäseniä.

Kokoukseen pääset osallistumaan tällä linkillä, joka löytyy myös yhdistyksen tapahtumakalenterista. Kokousmateriaalit toimitetaan jäsenistön nähtäväksi Google Drive -kansioon, johon pääsee tällä linkillä. Huomioithan, että kansio on nähtävillä kaikille Teekkaripurjehtijoiden jäsenille, mutta vaatii kirjautumisen teekkaripurjehtijat.fi-käyttäjätunnuksella. Jaettavat kokousmateriaalit täydentyvät kansioon vielä ennen kokousta. Kokouksen esityslistan löydät myös tämän sähköpostin liitteenä.

Hallituksen puolesta,

Markus Nevalainen
Kommodori
Teekkaripurjehtijat ry 

***************************************************

Dear member of Teekkaripurjehtijat,

Welcome to the Annual Meeting of Teekkaripurjehtijat ry. The meeting will be held on Wednesday 3 March 2021 at 18.00. The official meeting location is Välimerenkatu 5, Helsinki, but members are primarily asked to participate remotely via video link. Unfortunately, the meeting will be held in Finnish.

The agenda can be found as attached. Due to the coronavirus situation, the number of participants at Design Factory is limited to 10.  

The Meeting will be held via Google Meet platform. We kindly ask you to use video for confirming the identity of the participants. Please be prepared to present a proof of identity if necessary. Every member of TRIP is welcome, however only the ordinary members, in other words, the members of AYY have voting rights.

You can join the meeting using this link, and find the materials in a Google Drive folder via this link

On behalf of the board,

Markus Nevalainen
Commodore
Teekkaripurjehtijat ry